Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 14 lipca 2024
Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
słonecznie
15°C

Raport Gminy Białe Błota- syntetycznym zapisem roku pandemii

Rok 2020 zapamiętamy wszyscy choćby dlatego, że w jednej chwili obrazy rodem z filmów grozy stały się  rzeczywistością.  Patrząc na dynamiczny przyrost zakażeń musieliśmy także na nowo zdefiniować naszą codzienność. Wyzwania czasu pandemii podejmowaliśmy zarówno w wymiarze osobistym, rodzinnym jak i społecznym. Tworząc lokalną wspólnotę również niemal z marszu musieliśmy stawić czoła nowym zagrożeniom. Teraz, bogatsi o doświadczenia pandemicznych dni, tygodni oraz miesięcy, mając również w pamięci bolesne chwile zamknięcia oraz walki o zdrowie naszych bliskich, dokonujemy podsumowania tego wyjątkowego czasu, przekazując Wam Raport  Gminy Białe Błota.

W Raporcie znajdą Państwo obiektywne informacje podane w przejrzystej i dostępnej formie o tym, co zrobiliśmy oraz jaki jest nasz potencjał na tle podobnych do naszej gmin. Zamieściliśmy również w sposób syntetyczny i kompleksowy wszystkie niezbędne dane, które dotyczą realizowanych przez gminę projektów inwestycyjnych, a zwłaszcza stopnia ich zaawansowania. Sięgając po lekturę Raportu czytelnik może wyrobić  sobie własne zdanie odnośnie tego, w którym momencie realizacji konkretnych przedsięwzięć jesteśmy. Pomaga w tym  transparentność opracowanego przez nas dokumentu, zawierającego pełne spektrum danych oraz informacji dotyczących zadań realizowanych w całym 2020 r.

Warunki  stanu pandemii ze zmieniającym się katalogiem restrykcji czy obostrzeń, nie zdominowały jednak całkiem minionych dwunastu miesięcy, co cieszy nas szczególnie. Zapraszam  więc do lektury zwłaszcza tych części Raportu, poświęconych  zaplanowanym przez gminę projektom, które mimo wyjątkowo trudnego czasu zdołaliśmy rozpocząć, zrealizować bądź dalej kontynuujemy.

Raport Gminy Białe Błota dla Waszej wygody przygotowaliśmy w formie strony internetowej. Wirtualny kształt dokumentu pozwala przede wszystkim na większą elastyczność: można więc dzielić się zawartymi tu danymi, przekazując je choćby „jednym kliknięciem” swoim bliskim i znajomym. Zachęcam Was szczególnie do tego ponieważ  zależy mi bardzo, aby sprawdzone i miarodajne informacje o zakresie prac oraz codziennym funkcjonowaniu naszej lokalnej wspólnoty samorządowej, dotarły do jak największego grona mieszkańców.

Zadbaliśmy o to, by układ Raportu był jak najbardziej przejrzysty, intuicyjny i przyjazny użytkownikom. Otwierając stronę główną od razu znajdą Państwo informację o jego zawartości pod hasłem: „Co znajdziesz w Raporcie?”. W dostępnym katalogu można dokonać wyboru interesujących nas treści- przypomnę raz jeszcze- najlepiej dzieląc się nimi  z większym kręgiem znajomych…

Dalej w równie przejrzystym menu zawarliśmy publikacje, które odnoszą się bezpośrednio do realizowanych przez gminę programów i strategii; spraw mieszkańców, budżetu i prowadzonych inwestycji. Przewijając katalog mamy też  kompendium wiedzy na temat infrastruktury i gospodarki komunalnej, edukacji, zdrowia i pomocy społecznej oraz gospodarki.

Interesująco wypada również porównanie naszej gminy z innymi jednostkami samorządu terytorialnego. Pozwala ono dokładnie określić, w którym miejscu jesteśmy oraz co jeszcze przed nami do wykonania.

Zachęcamy Was także do dzielenia się własnymi uwagami czy przemyśleniami na temat Raportu. Pomoże w tym specjalna ankieta, którą zamieścimy na gminnej stronie i w mediach społecznościowych. Z góry już dziękujemy za jej wypełnienie, a przy okazji sugestie i wskazówki odnośnie tego, co jeszcze- oprócz obligatoryjnych danych- powinno się znaleźć w jego kolejnych edycjach.

Życząc zdrowia i szybkiego powrotu do normalności, za którą tęsknimy po miesiącach pandemii, zapraszamy więc do zapoznania się z treścią dokumentu  stanowiącego zapis wszystkich wydarzeń, jakie miały miejsce w minionym roku, szczególnie istotnych dla mieszkańców gminy.

Interaktywny Raport o stanie Gminy Białe Błota za 2020 rok

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.