Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Czwartek, 18 lipca 2024
Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
słonecznie
19°C

Gmina Białe Błota debiutuje na rynku Catalyst

Gmina Białe Błota dnia 20 kwietnia 2023 roku zadebiutowała na rynku Catalyst - pierwszym i jedynym w Polsce oraz regionie Europy Środkowo-Wschodniej zorganizowanym rynkiem dłużnych papierów wartościowych. Gmina jest 130. emitentem na tym rynku i 45 jednostką samorządu terytorialnego.  W 2023 roku jesteśmy drugim debiutantem na rynku Catalyst. W ramach debiutu, Gmina wyemitowała obligacje komunalne o wartości 22 milionów złotych. Agentem Emisji obligacji jest Bank PKO BP S.A. w Warszawie. Władze banku oceniając wiarygodność finansową gminy uznały, że Gmina Białe Błota jest bezpiecznym samorządem, dbającym o politykę zarządzania długiem, któremu warto udzielić długoterminowego finansowania na rynku Catalyst.

Dla naszego samorządu jest to niezwykle cenna inicjatywa stworzona przez GPW z wielu powodów. Główny dotyczy pozyskania nowego źródła kapitału niezbędnego do prowadzenia inwestycji majątkowych, tak potrzebnych naszej gminie w obliczu jej dynamicznego rozwoju.

Pozyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej, oświatowej, rozbudowy infrastruktury drogowej oraz oświetleniowej, co przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców naszej gminy.

Ważnym elementem jest również fakt, że poprzez wejście na publiczny, transparentny rynek obrotu instrumentami dłużnymi zapewniamy naszej gminie prestiż i zaufanie potencjalnych nowych inwestorów. Wczorajszy debiut jest również doskonałą okazją, aby nie tylko promować tą konkretną emisję obligacji, ale również samego emitenta Gminę Białe Błota.

Relacja z wydarzenia:

Galeria zdjęć

Gmina Białe Błota debiutuje na rynku Catalyst 7 Gmina Białe Błota debiutuje na rynku Catalyst 6 Gmina Białe Błota debiutuje na rynku Catalyst 4 Gmina Białe Błota debiutuje na rynku Catalyst 2 Gmina Białe Błota debiutuje na rynku Catalyst 1 Gmina Białe Błota debiutuje na rynku Catalyst 3
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.