Nauczycielski bieg, skok w dal i pchnięcie kulą- kadry oświaty w dobrej kondycji
Kujawsko- Pomorskie Igrzyska Lekkoatletyczne Nauczycieli i Pracowników Oświaty uroczyście zainaugurowano dziś na stadionie w Białych Błotach. To pierwsza edycja sportowej imprezy- tym razem z wyłącznym udziałem kadry pedagogicznej i pracowników administracyjnych szkół. Ogółem przybyło 150 zawodników z 20 miejscowości Kujaw i Pomorza. Igrzyska zorganizowane staraniem Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, przy wsparciu ze strony Centrum Obsługi Edukacji i Sportu swoim patronatem objęli: Kujawsko- Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik i Wójt Gminy Białe Błota Dariusz Fundator.
Pierwszą edycję igrzysk zainaugurowało rozpalenie olimpijskiego znicza. Ceremonii tej dopełnił osobiście kurator oświaty Marek Gralik. W otwarciu sportowej imprezy dedykowanej kadrze pedagogicznej, uczestniczył również Robert Preuss, Dyrektor Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli. W imieniu wójta osiągnięcia sportowych sukcesów życzyła zawodnikom Ewa Galicka, Sekretarz Gminy Białe Błota. W ceremonii otwarcia uczestniczył również Henryk Sykut, Wiceprzewodniczący Rady Gminy oraz Danuta Ferenstein, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach.
Organizatorzy na czele z pomysłodawcą igrzysk, Rafałem Kensikiem nie ukrywali natomiast, że ich ambicją jest, aby pierwsza edycja lekkoatletycznych rozgrywek kadry nauczycielskiej okazała się cykliczną sportową imprezą w regionie- być może nawet o zasięgu ogólnopolskim. Obiecali też sobie, że w kolejnych latach będzie organizowana z coraz większym rozmachem.
Zawodnicy mieli zatem okazję rywalizować w kilku konkurencjach. Najbardziej liczne zespoły wzięły udział w biegach na 100, 400 i 800, a także 1500 i 3000 metrów. Przewidziano także sztafety 4 X 400 metrów. W rozgrywanych po raz pierwszy igrzyskach nie zabrakło skoku w dal, panie i panowie mogli sprawdzić również swoje możliwości w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą.
Oprócz ducha rywalizacji, nauczycielskie igrzyska sprzyjają też nawiązaniu wzajemnych relacji wśród samej kadry, reprezentującej szkoły i placówki oświatowe z różnych stron regionu. Być może zaowocuje to dalszą współpracą- nie tylko na sportowym polu, czego życzą sobie także organizatorzy pierwszej w regionie imprezy tego typu.
A przy okazji wiele radości z imprezy ma uczniowska publiczność, która wypełniła trybuny stadionu. Dopingując do wzmożonego wysiłku zawodników, w zupełnie innej roli mogą zobaczyć i poznać swoich pedagogów. Nauczycielska kadra rzucająca oszczepem, skacząca w dal i miotająca kulą na pewno zyska jeszcze większe uznanie w oczach swoich podopiecznych. Na czele z tymi, którzy pobili własne rekordy w biegu "na setkę".