Inauguracja IX Kadencji Rady Gminy Białe Błota
We wtorek 7 maja odbyła się pierwsza sesja IX kadencji Rady Gminy Białe Błota. W jej trakcie ślubowanie złożyli: nowo wybrani radni oraz Wójt Gminy Białe Błota Magdalena Maison.
Nowa włodarz oraz świeżo zaprzysiężeni członkowie Rady Gminy zobowiązali się do rzetelnego wykonywania swoich obowiązków oraz do obrony interesów mieszkańców gminy.
Następnie nadszedł czas na wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Gminy. Na czele rady gminy kadencji 2024-2029 będzie stał Sławomir Ossowski. Funkcje wiceprzewodniczących powierzono Tomaszowi Dobrowolskiemu i Marcie Nawrockiej.
W czasie sesji wybrano także członków i przewodniczących gminnych komisji.

