Gmina Białe Błota świetnie sobie radzi w Treningu do Rowerowej Stolicy Polski
Pod koniec marca br. wystartowała oficjalna rozgrzewka przed czerwcową rywalizacją rowerową o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do 21 maja rowerzyści rywalizują na ogólnopolskiej arenie i kręcą kilometry dla swoich gmin i miast. Trening to okazja do poznania aplikacji oraz zasad coraz bardziej popularnej rywalizacji.
W Treningu RSP dla miast liderem jest Metropolia Bydgoszcz, której członkiem jest nasza gmina. A najwięcej dla Metropolii Bydgoszcz – 23 220,20 km wykręciła właśnie Gmina Białe Błota, wyprzedzając Osielsko (10532,57 km) i Szubin (6228,54 km).
Wciąż można dołączać do zabawy. A jak to zrobić?
- znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta,
- z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024 (dla Miast albo dla Gmin),
- z rozwijanej listy wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry,
- wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i weź udział w zabawie.
W ubiegłym roku nasza gmina zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Najbardziej rowerowa gmina Metropolii Bydgoszcz” w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023.
W zeszłorocznej klasyfikacji generalnej Metropolia Bydgoszcz zajęła 10. lokatę Rowerowej Stolicy Polski. Gmina Białe Błota „wykręciła” 139 394 km i zajmując pierwsze miejsce w Metropolii Bydgoszcz, wyprzedziła kolejno gminę Osielsko (112 259 km) i gminę Solec Kujawski (67 992 km).
Drugie miejsce w kategorii „Najbardziej rowerowa szkoła w Metropolii Bydgoszcz” zajęła Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żołędowie, a podium uzupełnił Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrczu.
fot. Robert Sawicki

