Logo strony

Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych włącza sieć do stacji w Cielu

Szybkimi krokami zbliża się oficjalne otwarcie zmodernizowanej Stacji Uzdatniania Wody w Cielu, które nastąpi w środę, 21 czerwca 2023 r.  Obecnie trwają intensywne prace związane z podłączaniem sieci do zmodernizowanego obiektu.  Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Białych Błotach informuje, że w związku z włączeniem do eksploatacji Stacji Uzdatniania Wody w Cielu, głównego źródła wody w gminie Białe Błota, następuje stopniowe przekierowanie wody do wszystkich miejscowości  gminy, w tym do  Lisiego Ogona, Łochowa i Łochowic.

Jak informuje komunalna spółka, zmiana kierunków zasilania całej sieci wodociągowej w gminie może wiązać się ze zrywaniem osadów naturalnie nagromadzonych na ścianach istniejących rurociągów. Dodatkowo mogą następować również spadki ciśnienia w sieci wodociągowej.

ZWiUK Informuje też, że procesy zrywania nagromadzonego osadu mogą wpłynąć na zmianę parametrów organoleptycznych wody (np. barwa, mętność) dostarczanej do odbiorców.

Spółka zakończyła w środę ( 07.06.2023 r.)  płukanie magistrali o średnicy DN 300 mm  z Stacji Uzdatniania Wody  w  Cielu do stacji w Łochowie (o długości 11,5 km), następnie w godzinach nocnych przystąpi do intensywnego płukania sieci rozdzielczej, które rozpocznie od Kruszyna Krajeńskiego.

O wynikach badań wody mieszkańcy zostaną bezzwłocznie poinformowani, natomiast za obecne utrudnienia ZWiUK przeprasza odbiorców. 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności