Logo strony

Szkoła w Białych Błotach rozpoczęła rok w pomieszczeniach po remoncie i przebudowie

Przed pierwszym dzwonkiem dobiegł końca kapitalny remont świetlicy w budynku „B” Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego. Do dyspozycji dzieci z oddziałów przedszkolnych są również  wyremontowane  i w pełni wyposażone pomieszczenia, które opuściło niedawno Gminne Centrum Kultury przeprowadzając się do nowej siedziby. Po zakończeniu prac remontowych, przedszkolne oddziały łącznie zajęły trzy nowo zagospodarowane sale.

Pomieszczenia po gruntownym remoncie obejrzał Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota, Sekretarz Gminy Ewa Galicka oraz  gminni radni: Karolina Lachowicz, Aleksandra Lubońska, Kamila Grzelak i Bronisław Balcerowski. W ramach „roboczej” wizyty przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego, gości po nowych klasach oprowadzała Danuta Ferenstain, Dyrektor Szkoły i Patrycjusz Migawa, Kierownik  Centrum Obsługi Edukacji i Sportu. Wszyscy byli pod wrażeniem poziomu wyposażenia sal oddziałów przedszkolnych, charakteryzujących się przyjazną przestrzenią zarówno dla dzieci, jak i kadry nauczycielskiej.

 Do użytku  oddano również nową windę w budynku „B”, która stanowi ułatwienie dla osób niepełnosprawnych.  Obok typowych prac budowlanych szkolne pracownie wyposażono również  w sprzęt, którego kupno zostało  sfinansowane z przyznanej szkole dotacji, w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości".

 Nowy rok edukacji w Szkole im. Mariana Rejewskiego rozpoczęło  ponad 1,6 tys. uczniów, w tym znacznie większe niż dotychczas  grono dzieci z ukraińskich rodzin.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności