Logo strony

Ponad 40 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry- licytacje toczą się nadal

Znamy już wstępnie wynik niedzielnej kwesty wśród mieszkańców gminy Białe Błota. Sztabowcy Wielkiej Orkiestry oszacowali wpływy uzyskane podczas  finału. Udało się zebrać blisko 47 tys. zł.- lecz to jeszcze nie koniec, ponieważ licytacje w sieci potrwają do połowy lutego.

Mimo huraganowej i deszczowej aury (miejscami wystawiającej na próbę wytrzymałość i kondycję) kwestowało dzielnie 31 wolontariuszy. Wpływy uzyskano także dzięki objazdowej trasie Mobilnego Kiermaszu Wielkiej Orkiestry, który odwiedził niemal wszystkie miejscowości gminy. W trakcie kolejnych przystanków można było nabyć gadżety, drobiazgi oraz przedmioty rękodzieła wykonane w pracowni ceramicznej GCK- zasilając przy okazji konto fundacji Wielkiej Orkiestry.

Pokaźne wpływy uzyskano m.in. podczas licytacji, organizowanych bezpośrednio w Przyłękach- przy współpracy z kadrą i uczniami Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego, a także w Łochowie. Tu do akcji dołączyli również uczestnicy Koła „Senior+”, licytujący wysoko lokalne pamiątki i gadżety.

Sztabowcy Wielkiej Orkiestry z Gminnego Centrum Kultury dziękują gorąco za hojność i wsparcie mieszkańcom gminy, którzy mimo niesprzyjającej aury okazywali swe serce, wrzucając do puszek całkiem pokaźne sumy. Szczególne wyrazy wdzięczności oraz uznania kierują też do wolontariuszy, którzy zmagając się z wiatrem i deszczem dawali z siebie wszystko by zebrać jak najwięcej, przyczyniając się do finansowego wsparcia  oddziałów okulistyki dziecięcej.

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności