Ogólnokrajowy trening systemu alarmowego w dniu 1 sierpnia 2025 r.
Szanowni Mieszkańcy,
Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2025 r. o godzinie 17:00 na terenie całego kraju przeprowadzony zostanie trening systemu powiadamiania, ostrzegania i alarmowania.
W ramach ćwiczeń, na czas jednej minuty, zostaną uruchomione syreny alarmowe.
Termin uruchomienia sygnału nie jest przypadkowy – przypada w godzinę „W”, upamiętniając 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W ten sposób oddany zostanie także hołd bohaterom walk o niepodległość Polski.
Prosimy o niepodejmowanie żadnych działań i zachowanie spokoju. Celem treningu jest sprawdzenie sprawności technicznej systemu alarmowego.
