Logo strony

Nowy mieszkaniec gminy- w sam raz na wiosnę

Z radością przyjęliśmy nowego obywatela, który powiększył grono mieszkańców Gminy Białe Błota, mogącej pochwalić się dodatnim przyrostem naturalnym, na tle demograficznych danych w skali całego kraju. Wójt Dariusz Fundator powitał w sali konferencyjnej urzędu szczęśliwych rodziców: Witolda i Magdę Białkowskich z dwumiesięcznym synem Ignacym. Nowy mieszkaniec wprawdzie  smacznie przespał całą uroczystość, co nie przeszkodziło wójtowi we wręczeniu rodzicom listów gratulacyjnych, upominków i niemowlęcej wyprawki dla dziecka. Rodzinie towarzyszył równie uradowany Senior Rodu- Andrzej Białkowski, do niedawna wieloletni Nadleśniczy Nadleśnictwa Bydgoszcz w Białych Błotach.  

Szczęśliwa rodzina zamieszkała w Trzcińcu- rodzinnej miejscowości Witolda Białkowskiego. Z kolei pani Magda pochodzi z okolonego lasami Bornego Sulinowa na Pomorzu Zachodnim- najmłodszego miasta w Polsce. Małżonkowie poznali się natomiast w Warszawie, pan Witold „znalazł” panią Magdę przy okazji studiów na Wydziale Leśnictwa SGGW. Jak widać, cała rodzina związana jest z leśnictwem i gospodarką leśną.

Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota życzył rodzicom, by otoczony troskliwą opieką syn Ignacy wzrastał w szczęściu i zdrowiu, sprawiając w kolejnych latach wiele powodów do dumy i satysfakcji. 

Biorąc pod uwagę rodzinne tradycje, kultywowane z pokolenia na pokolenie, może być tak, że również Ignacy w dalszej przyszłości zawodowo wyruszy na leśne ścieżki, idąc w ślady zarówno rodziców, jak i Seniora Rodu Białkowskich. Tymczasem nic nie zakłóciło snu najmłodszego potomka szczęśliwej rodziny, który będzie miał  przed sobą jeszcze wiele lat na podjęcie decyzji o wyborze życiowej drogi. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności