Logo strony

Noworoczny koncert kolęd z jubileuszowym akcentem Zespołu „Łochowianie”

Sanktuarium Najświętszej Marii Panny królowej Krajny w Byszewie było miejscem noworocznego koncertu kolęd w interpretacji zespołu „Łochowianie”. Koncert wywarł duże wrażenie na słuchaczach zgromadzonych w kościele pw. Świętej Trójcy, gdzie kultem otoczony jest obraz Matki Boskiej Byszewskiej,  Królowej Krajny.

Za wyjątkowe wrażenia artystyczne dziękował „Łochowianom” ks. dr Stefan Adrich, Kustosz Sanktuarium. W liście przesłanym na ręce Dariusza Fundatora, Wójta Gminy Białe Błota kustosz  wyraził także swą wdzięczność  za pomoc okazaną przez gminę w organizacji koncertu. Jak podkreśla ksiądz kustosz, zgromadzeni w byszewskich sanktuarium słuchacze mogli cieszyć się wykonaniem kolęd w interpretacji zespołu, a przy okazji również poznać piękno regionalnych strojów zaprezentowanych podczas występu.

Koncert kolęd w byszewskim sanktuarium okazał się zatem wyjątkowo udaną inauguracją jubileuszu dla „Łochowian”, którzy w 2022 r. obchodzą 40- lecie istnienia zespołu, założonego w 1982 r. Od samego początku zespół, działający obecnie przy Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach, kultywuje ludowe tradycje Kujaw.

Styczniowym koncertem w Sanktuarium NMP Królowej Krajny, który wzbudził podziw i uznanie, zespół rozpoczął więc swój jubileuszowy rok działalności. Chcąc podkreślić doniosły jubileusz,  "Łochowianie"  mają w swoich planach kolejne- tym razem urodzinowe koncerty pełne folkowego brzmienia, od pierwszych taktów kojarzonego z regionem Kujaw. Przygotowują także inscenizacje dawnych kujawskich obrzędów ludowych.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności