II Wojewódzki Konkurs Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych oraz Zespołów Wokalnych „Niech płynie melodia”
W sobotę 20 kwietnia w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie odbył się II Wojewódzki Konkurs Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych „Niech płynie melodia”.
Nagrodę Grand Prix dla najlepszego chóru, otrzymał chór „Chanson” ze Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, pod Batutą Magdaleny Opalińskiej. Chór otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. ufundowaną przez Wójta Gminy Białe Błota Dariusza Fundatora.
Dyplom dla Najlepszego dyrygenta przypadł w udziale pani Magdalenie Opalińskiej.
Kategoria A – (dzieci 6-9 lat)
Złotą Nutę wyśpiewał chór „Bambino” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie, pod batutą Lidii Kwiatkowskiej. Chór utrzymał nagrodę w wysokości 500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Białe Błota, pana Dariusza Fundatora.
Złotą Nutę wyśpiewał chór „Ojejku”- Stowarzyszenie Muzyczna Przestrzeń Rozwoju Muz – Art
w Bydgoszczy, pod batutą Roksany Ptasznik. Chór otrzymał nagrodę w wysokości 500 zł ufundowaną przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie Mirosława Donarskiego.
Srebrną Nutę wyśpiewał chór „To i Owo” z Zespołu Szkół nr 8 w Bydgoszczy pod batutą Szymona Thieslera.
Kategoria B – ( dzieci 10-14 lat)
Złotą Nutę wyśpiewał chór „Sereno” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie, pod batutą Izabeli Wiśniewskiej. Chór otrzymał też nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł ufundowaną przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie- za najlepsze wykonanie utworu „Lata 20, lata 30”.
Srebrną Nutę wyśpiewał chór „Dolce Canto” Stowarzyszenie Muzyczna Przestrzeń Rozwoju Muz - Art w Bydgoszczy, pod batutą Roksany Ptasznik.
Występy oceniało Jury w składzie:
- dr hab. Grażyna Wolter–Kaźmierczak – przewodnicząca,
- Monika Duda
- Michał Stropa
Konkurs wpisywał się w ramy obchodów 100-lecia Polskiej Szkoły w Łochowie.
