Logo strony

Gminne półkolonie w Przyłękach okazją do spotkań wypełnionych zabawą

Dużym powodzeniem cieszyły się gminne półkolonie zorganizowane u progu wakacji. Uczestniczyło w nich blisko 730 podopiecznych podzielonych na 51 grup. Półkolonie zostały zorganizowane  staraniem Gminy Białe Błota, podległych jej szkół oraz GCK, Centrum Obsługi Edukacji i Sportu, przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Miejscem codziennych zajęć, obok szkół były również świetlice wiejskie, prowadzone zarówno przez GCK, jak i GOPS. Półkolonie zorganizowano łącznie w dziesięciu sołectwach gminy. Zadbano o to, by każda z grup liczyła maksymalnie piętnaścioro uczestników.

Pierwszy turnus Gminnych półkolonii z profilaktyką na „Ty” w Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego  w Przyłękach to pięć dni wypełnionych zabawą, nauką i twórczym działaniem.

Warsztaty profilaktyczne, kulinarne i LEGO- rozwijały kreatywność uczestników, natomiast wizyta w pradawnym Biskupie i zabawy podwórkowe sprzed kilku dekad,  przeniosły dzieci w czasie do przeszłości. Podopieczni mieli również okazję spędzić jeden z pięknych, słonecznych dni pod hasłem „Woda”.  Najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas bitwy na mokre gąbki oraz zawody w rzucie wodnymi balonami.

Ostatni dzień półkolonii to przegląd roślin dzięki technologii Google Obiektyw - rozpoznawanie zdjęć, zbieranie materiałów do zielnika i tworzenie na wzór patrona szkoły pierwszego w życiu suchego ogrodu. Zwieńczeniem tych działań był konkurs z nagrodami. Wesoło rozpoczęty czas wakacji wróży naszym półkolonistom dwa miesiące pełne wrażeń, i powrót do szkoły z głową pełną pięknych wspomnień i pozytywnej energii.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności